Навчально-виховна робота


Місія школи з виховної роботи:
формування і розвиток свідомої особистості з громадською позицією, готовою до конкретного вибору свого місця в житті, здатного змінити на краще своє життя і життя своєї країни.

На сьогоднішній день в школі склалася система виховної роботи, яка на принципах гуманізму, демократизму, єдності сім’ї та школи, спадкоємності поколінь забезпечує здійснення національного виховання, сприяє формуванню в учнів навичок самоосвіти,  самоаналізу, допомагає учням розвивати індивідуальні здібності, творчі задатки, самовизначитись та самореалізуватись.

Завдання виховної  роботи:
  • Виховувати дитину як громадянина країни, національно свідомого, життєво і соціально компетентного, здатного здійснювати самостійний вибір і приймати відповідні рішення у життєвих ситуаціях.
  • Сприяти зростанню творчого духовного потенціалу особистості, розкриттю здібностей на кожному з виховних етапів.
  • Розвивати дитяче самоврядування як осередок самореалізації громадянського виховання.
  • Стимулювати саморозвиток, самовиховання, самоосвіту учнів та розвиток їх життєтворчої компетентності  через участь у реалізації проектів соціального та благодійного напрямків.
  • Створювати умови для розвитку життєтворчої компетентності учнів.
  • Впроваджувати оптимальні  методи , форми , засоби , що сприяють формуванню в учнівської молоді основ життєтворчості; розширення можливостей компетентного вибору особистістю свого життєвого шляху;
Виховна робота реалізується за такими напрямками:

  • Виховання громадянської свідомості через учнівське самоврядування, формування активної життєвої позиції.
  • Виховання правової культури та профілактика правопорушень.
  • Пропаганда здорового та безпечного способу життя. Психологічна підтримка учнів та вихованців.
  • Національно-патріотичне виховання.
  • Еколого-натуралістичне виховання, краєзнавство.
  • Культурологічне виховання.
  • Організація позаурочної діяльності учнів через гурткову, секційну, факультативну, дослідницьку та науково-пошукову роботу.

                            2016-2017 навчальний рік

       1 вересня - День знань  у Верхньобілківській ЗОШ  І-ІІІ ст. - особливе свято! Завжди яскраве, насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись, відгукується на заклик першого дзвінка! У цей день від всієї душі хочеться побажати успіхів у навчанні та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!   
         На свято першого дзвоника на  подвір′ї збирається уся шкільна громада. Лунає музика, звідусіль чути слова привітання, радісні вигуки зустрічі з друзями. Незабаром прозвучать позивні, що проголосять початок свята. 


   
      На затишному подвір`ї  школи зібралася уся шкільна громада. Батьки та родичі першачків прийшли привітати  своїх  малюків із першою яскравою подією  - зі святом Першого дзвінка!
        Саме з Першим шкільним дзвінком розпочинається їх доросле життя. Від ігор та забав малята переходять до нелегкої праці школярів - навчання.
  
     
       
      Директор школи  Жук. З.З. щиро привітала  першокласників з цим святом. Сьогодні  учні першого класу вперше переступили  поріг  школи.  Школа на відмінно підготувалися до нового навчального року.  Жук З.З. подякувала  всьому персоналу школи, батькам  за допомогу  у підготовці приміщень школи до нового  навчального року. 

       
    Звернулася  директор школи також до випускників. Перед кожним із них відкривається дорога довжиною в цілий навчальний рік. І за цей час, кожен з них, повинен успішно вивчитися та визначитися зі своїм майбутнім. Є  велика надія на те, що в майбутньому, вони стануть гідними, своїх вчителів та батьків. 

             Свято  Знань  продовжує  перший  урок  "З Україною  в серці ".

                             Святкування Дня вчителя у школі.

За розум осяйний,
За мудрість й доброту від Бога,
Прославимо в віках -
Звеличимо в піснях –
Високу працю педагога.

                      
  
ЕКСКУРСІЯ  ІСТОРИЧНИМИ  МІСЦЯМИ  МІСТА  ЛЬВОВА
    З метою вивчення історії рідного краю, виховання любові до Батьківщини учні школи відвідали величне місто Лева.
  

   Учні стали свідками урочистої передачі поліції Львівської області технічного обладнання для патрульних машин Консультативною місією Європейського Союзу. Мали приємну нагоду привітати випускника школи, працівника поліції Парубія Романа, учасника цієї події.





  

     В цей день учні мали нагоду власними руками приготувати смачну їжу для свого колективу. Вони взяли участь у майстер-класі з виготовлення піци.  Захід відбувся з метою естетичного виховання та виховання любові до праці.







  21 жовтня 2016 року
учні 5 класу відвідали  Національний музей Андрея Шептицького.  

               І як це побувати у Львові і не пройтися кавовою копальнею? Львівська кава народжується тут. Єдина в світі копальня кави, де на очах у відвідувачів каву видобувають з-під площі Ринок. 

Учні відвідали майстер-клас по виготовленні пряників.
       Юрашки – це справжня львівська майстерня медових імбирних пряників. З порогу  відчувається теплий запах пряників. А підійшовши до майстра можна побачите справжнє чудо появи дивовижного візерунку на кумедних пряниках.
 У цей же день ми відвідали Львівську майстерню шоколаду. Шоколадні вироби ручної роботи зі справжнього бельгійського шоколаду. Кожна цукерка і фігурка виліплені дбайливими руками майстрів.

Патріотичне виховання
          У школі пройшов виховний захід до Дня українського козацтва.


То птах свободи знов змахнув крилом…
І стала незалежною країна,
Багата сонцем, хлібом і добром!
В твоє майбутнє вірю, Україно!

       Урок присвячений створенню Української Гельсінської спілки (УГС).



                                     9 листопада День писемності

Мова колискова, як весняна річечка жива…
Пробудилась українська мова,
Відродились батьківські Слова:
"Сад вишневий, хата, гай, криниця,
Шлях чумацький, голубі дощі…"  


        Естетичне виховання у школі

      З метою послідовного формування у дітей естетичного ставлення до життя, розвиток сприймання і розуміння прекрасного у мистецтві, природі, взаєминах людей, художніх потреб і здатності до художньої творчості учні молодшої школи здійснили поїздку у Театр юного глядача на перегляд вистави "Мала Баба Яга".

Свято осені у школі



Немов прокляття ожива Рік тридцять третій...
Голод... голод..."
(Б. Олександрів)
     З метою ознайомлення учнів школи із жахливими роками голодомору в Україні. Допомогти зрозуміти душевний стан авторів творів про голодомор. Викликати в учнів співчуття до долі людей, які жили в ті тяжкі часи. Виховувати прагнення зберігати в пам'яті історію рідного народу. У Верхньобілківській ЗОШ пройшли дні пам'яті жертв голодомору.

        ВІДВІДИНИ 
     Цього року Україна відзначає 160 річницю від дня народження Івана Франка. У грудні учні 11 класу відвідали  Львівський літературно-меморіальний музей Івана Франка
        У мальовничій місцевості Львова, поблизу Стрийського парку, стоїть будинок, до якого вже понад шістдесят років приходять люди, як до національної святині. У цьому будинку видатний письменник, учений, політичний та громадський діяч жив, написав свої найкращі твори, і звідси пішов у безсмертя. У музеї повністю відтворено робочий кабінет Івана Франка – його улюблену кімнату. Збереглися фортепіано, за яким сидів Іван Якович, робочий стіл, за яким він працював.
        На письмовому столі Франка – його особисті речі: чорнильниця з ручкою, книги, гуцульський ніж для розрізування паперів, підсвічник, скринька для рукописів. За цим столом письменник написав сотні творів, у тому числі й поему «Мойсей». Біля стола поруч із кріслом – рибацька сітка, сплетена письменником власноруч. Тут стоять Франкові шафи з книжками, на стінах портрети і малюнки Івана Труша, близького приятеля письменника.
       З цікавістю слухали одинадцятикласники розповідь екскурсовода про цікаві факти біографії Івана Франка. Екскурсія залишила гарні спогади і дала нові знання учням.


Семінар

Дослідна та проектна діяльність у школі.

     7 грудня 2016 року у Верхньобілківській ЗОШ пройшов семінар на тему "Дослідницька і проектна робота в школі" у якому взяли участь учні старшої школи та директор школи З. Жук, заступник директора М. Кизима, вчитель інформатики Л. Козубаль та вчитель основ християнської етики Я. Мудрий.
     Координаторами роботи семінару стали учениця 11 класу Чернявська Уляна та учень 10 класу Войтович Андрій.
     Форми навчальної діяльності на певних етапах можна перетворити на проектну діяльність учнів - дидактичний засіб формування певних якостей особистості, активізації пізнавального інтересу.
      Вся діяльність не обмежується окремим шкільним предметом, а використовується довкілля як лабораторію, де твориться пізнання.
      У школі створюється міжпредметні проекти де задіяні не лише групи учнів, а й вчителі біології, інформатики, історії, основ християнської етики та інші.
              Планування роботи семінару.
   Засідання педагогів, які працюють над проектами, що дають змогу ознайомитися із процесом створення нових освітніх форм, нових освітніх технологій, нових дидактико-методичних принципів, а також нових позицій в просторі освіти.         
                                
                                              Робота координаторів.


                                     Перегляд проектних робіт з біології.


                                     Проект "Основні напрямки сучасної  біотехнології".

            Проект "Стовбурові клітини організму людини".
                Проект "Ембріональний розвиток людини. Ризики цього періоду".
          Проект "Вплив токсичних речовин на нервову систему і психіку людини".

                          Дослідницькі роботи з основ християнської етики.

                        "Новітні досягнення біології та їхні пророкування в Біблії".
"Особливості юліанського та грегоріанського календарів".
                                                
                                                      Учасники семінару

Андріївські вечорниці У Верхньобілківській ЗОШ
       Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Русі 13 грудня. Андрій Первозванний входив в число 12-ти апостолів Христа, згідно з переказами, був братом апостолу Петру і був покровителем жителів України, Росії та Шотландії. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці — ворожіння, з якими пов'язано безліч неординарних звичаїв.

      Традиційно кожного року 13 грудня у нашій школі проводяться Андріївські вечорниці. Цього року така честь випала учням 5 класу. Із самого ранку у школі відчувалася святкова атмосфера.  З початком свята розпочалися справжні дива, "співи, танці, небелиці – гарні були вечорниці".  Кожен хто був присутній у залі отримали святкового вареника чи пампуха.  




    Днями учні 9 класу відвідали музично-меморіальний музей С. Крушельницької у місті Львові. Діти поставили перед собою завдання дізнатися хто вона, звідки родом, яка її доля? Музей займає другий поверх будинку, який колись належав Крушельницькій і в якому минули останні роки її життя.
        В експозиційних кімнатах демонструються оригінальні фотографії, афіші, програми концертів, портрети, фрагменти сценічних костюмів, нотні видання, особисті речі артистки. Екскурсія по музею – це своєрідна подорож у минуле, під час якої учні побували в артистичному світі С. Крушельницької, разом з нею пройшли її життєвим шляхом, радіючи за її успіхи на сценах найпрестижніших театрів світу, ближче познайомилися з її друзями та родиною. І, нарешті, почули неповторний голос Великої Співачки.
        У фондах музею, що налічують понад 17000 експонатів, зберігаються не лише речі, що належали С. Крушельницькій, але й багато цікавих матеріалів, пов’язаних з іменами інших видатних діячів музичної культури, зокрема, Станіслава Людкевича, Модеста Менцинського, Одарки Бандрівської, Любки Колесси. 
       19 грудня у школі відбулося загальношкільне свято Миколая.
     За традицією, цієї ночі діти знаходять подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване Святим Миколаєм і вчаться у Святого бути милосердними.
      І у нашій школі в цей день відбувалися дива. Перед приходом Святого Миколая до нас завітали Ангели, які розпитували учнів про їх добрі справи. Антипки також не відставали і неслухняним учням роздавали різки.







       А всім решту Святий Миколай приніс багато солодощів, побажав гарного Нового року, успіхів у навчанні та міцного міцного здоров'я.
Святий Миколаю,
Ми  тебе благаєм:
Пошли щастя й світлу долю
Козацькому краю.

Дідусь і бабуся —
Щоб були здорові,
Татусь і матуся —
Щоб жили в любові.

Усім добрим діткам
Принеси гостинці
І подаруй Божу ласку
Кожній сиротинці.

Виготовлення новорічних прикрас для шкільної ялинки






Різдво у Львові
     Екскурсія   дев'ятикласників  у  Львів з класним керівником  Грудень С.М.  була  цікавою, веселою і пізнавальною.  Дух   Різдва  відчувався скрізь у нашому місті це  і  святкове вбрання  новорічної  ялинки перед оперним театром, вуличні вистави просто неба , різдвяний дідух, колядки, виступи творчих колективів на фестивалі  «Велика коляда», безліч цікавих атракцій та  веселе катання на ковзанах.


Екскурсія учнів 9 класу  у  Львівський  музей  зброї  Арсенал

    “Щасливе те місто, яке в час миру, дбає про майбутню безпеку” – такий напис   колись прикрашав вхід до цієї будівлі і красномовно повідомляв про її призначення. Призначення Міського арсеналу було дуже простим, але вкрай важливим – служити місцем виготовлення зброї для потреб оборони Львова.
      Відвідавши Музей зброї “Арсенал”, учні на власні очі побачити оригінальну холодну та вогнепальну зброю, гармати та ядра до них, обладунки та одяг середньовічних воїнів.
      В експозиції музею виставлено не тільки ту зброю яка колись була виготовлена у Львові, а й зброю якою користувалися воїни із близьких та далеких країн Європи, Азії та Африки.
      Доповнюють експозицію картини та голограми, які допомагають зануритися у часи війн та кохання, віроломних зрад та кодексу честі, часи коли людське життя цінувалося мало але люди вміли по справжньому жити.
 


Урок – реквієм "На вас, завзяті юнаки, що возлюбили Україну, кладу я кращії гадки, мою сподіванку єдину".
     Під час уроку   пам'яті, присвяченого 97 річниці з часу бою на залізничній станції Крути, вчителі  та учні 9 класу розповідали про подвиг студентів під Крутами,  про історичні події, що відбувались у 1918 році, обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття. У ході виступів було звернуто увагу на базові цінності українського суспільства, осмислення непростого досвіду державотворення, вшанування героїзму подій під Крутами.
      Проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події під Крутами та відчути їх значення у сьогоденні, а також спонукає до поглибленого вивчення історії та культурних надбань нашого народу.


Свято "З Україною в серці"

    15 лютого у Верхньобілківській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося загальношкільне свято вшанування воїнів АТО та учасників Революції гідності "З Україною в серці".
                                                                                       Історію ж бо пишуть на столі,
Ми пишемо кров'ю на своїй землі.
Ліна Костенко
Мета заходу: формування в учнів патріотичної свідомості, національної гідності, готовності виконання громадянського та конституційного обов'язку щодо захисту національних інтересів України.
Цей урок -  посвята учасникам АТО, які героїчно захищають суверенітет та територіальну цілісність України. Ми завжди пам'ятаємо своїх кращих синів, які ціною власного життя боронять рідний край і дають шанс нашій країні стати вільною, незалежною, європейською країною.

       Ми зобов'язані знати свою історію, любити рідну мову, пісню, молитву. Вчити цього своїх дітей. І хоч не все ще добре в нашому домі, ми віримо в Божу ласку для України.


     Нашу Батьківщину, нашу Україну зламати не можна. Як птах фенікс вона відроджується із попелу, стає міцнішою, сильнішою. Після закінчення війни Україна отримає сильну армію, патріотизм на високому рівні, згуртовану націю.
Якби не ви війна б дійшла до Львова,
До Києва, Одеси і Карпат.
Не можна навіть підібрати слова
Як біди наші б множились стократ.
Ви наш герой, герой ви для Вкраїни,
Виборюєте землю для дітей
Вам слава вся і поcмішка дитини,
Ви не один такий серед людей.
Молітесь, діти України,
за тих, хто на передовій!
Молітесь за чужого сина,
Щоб нас колись потішив свій!





      Події останніх років змусили багатьох із нас переосмислити життєві цінності, посіяли в душу зерна небувалого патріотизму, любові до ближнього і до України.

Вистава "Полліанна" для учнів 5 класу

     Урок у театрі, музеї, подорож історичними місцями легендарного міста Львова – усе це для учнів пригода і спогади про неї залишаться на все життя.

     15 лютого 2017 року учні відвідали театр імені Марії Заньковецької  для перегляду вистави "Полліанна".
      Ця історія стала класикою англо-американської дитячої літератури. В основі сюжету життя звичайної дівчинки, сироти, яку через «почуття обов'язку» взяла до себе сувора тітка. На прикладі Полліанни учні вчаться бачити у всіх життєвих ситуаціях позитив, розвивають у собі почуття доброти, щирості, чистоти думок…
 


Апостол Правди
Шевченківський тиждень у Верхньобілківській ЗОШ
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
                                                       Тебе своїм сучасником звемо.
В. Симоненко
     І знову Шевченкова весна прийшла на нашу землю. Святкуємо всі день народження Пророка. На повний голос говорили про мудре й живе слово його, твердили про здійснення Тарасових мрій і сподівань. Шевченко як людина Божа, з Божим талантом слова і пензля офірував своє життя усім стражденним, але не зломленим. Як людина земна, Тарас Шевченко страждав і радів, любив і ненавидів, мав друзів, але й знав, що таке гіркота і розпач самотини…
 


 


       Тарас Шевченко. Це ім'я стало символом нашого народу. Його портрет – у кожній хаті. Його "Кобзар" лежить на столі поряд з хлібом, а його пісні вишиті на рушниках.
Урок-реквієм "Дзвони Чорнобиля"

26 квітня 2017 року у школі відбувся захід вшанування жертв Чорнобиля.

Впаде на землю – Чорнобиль,
Гіркими стануть річки і озера,
Замість лісів залишиться лиш пил,
Лиш пустка, чорнота, химера.

Учні 7 класу підготували та провели для учнів школи

урок-реквієм "Дзвони Чорнобиля".



   
"Всесвітній день вишиванки"
у Верхньобілківській ЗОШ І-ІІІ ступенів
Вишиванка - твій генетичний код.


   Основна мета заходу – збереження українських цінностей і їхня популяризація серед молоді і населення України.
      Одягнувши вишиванку 18 травня, ми показали, що учні школи нескорені і незламні, сильні духом і тілом, знають свою історію і шанують традиції. Українська вишиванка – це світовий бренд!
      Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми вчителями відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу


Свято Останнього дзвоника у школі



2015-2016 навчальний рік

Виховна робота планується  відповідно до традиційних місячників.

Вересень. Місяць присвячений Україні.

Розпочинає його свято Першого дзвоника

 





Почесні гості свята:

Парох о. Михайло Моравський, заступник голови Пустомитівської районної ради Іван Мудрий, депутат обласної ради Ярослав Мудрий
        Перший урок "Ми – нація єдина". 
    Із здобуттям незалежності Української держави перед освітянами постало завдання виховувати елітну націю, патріотично і національно свідому,  духовно багату, високоосвічену із чіткими громадянськими і державницькими переконаннями, готову до захисту і самопожертви в ім'я Батьківщини.


Жовтень. Місяць присвячений створенню УПА.
        У жовтні традиційно відзначали свято до Дня вчителя. Цьогоріч 11-класники підготували нетрадиційний журналістський проект "Оплески в честь наших вчителів". Учні показали себе талановитими телеведучими, брали інтерв’ю, проводили соціологічне дослідження. Здивували глядачів цікавими сценками, жартами навіть циганськими танцями. Тепло і щиро прозвучали вітання вчителям від учнівського колективу школи.


15 жовтня був проведений виховний захід у вигляді проекту на тему "Під синьо-жовтим прапором свободи з'єднаєм весь великий нарід свій" з метою ознайомити учнів з героїчними сторінками минулого України, розкрити діяльність УПА, виховувати глибокі патріотичні почуття, формувати національну свідомість.
 
  

Виховний захід у 4 класі на тему "Щоб довше жили книги".



Книжкова лікарня.

Акція "Продовжимо життя книзі".
"Схилімо голови в скорботі"
Ще одна сторінка історії українського народу.
Такої страшної трагедії, яку пережив наш народ у 30-х роках, не зазнав, мабуть, жоден народ в історії людства. Вшанування пам'яті жертв голодомору.

Пам'ять про тих, хто не дожив…

Пам'ять про живих і ненароджених…

У Верхньобілківській ЗОШ І-ІІІ ступенів
проходить тиждень права.
У рамках тижня проведено:
Конференцію у 9-10 класах на тему "Права людини" з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.
 Правовий конкурс. Турнір для учнів школи.
 
Лекцію на тему "Декларація прав дитини. Основний закон держави, обов’язки батьків і дітей"
 
 Конкурс стіннівок "Світ без насилля"
 
 "Конвенція про права дитини" у малюнках учнів 1-4 класів
 
Урок мужності
Поїздка учнів Верхньобілківської школи в Щирецький Музей пам'яті жертв сталінських репресій, для того, щоб молоді люди завжди пам'ятали про кращих синів, які ціною власного життя боронили рідний край. І дали шанс нашій країні стати вільною, незалежною, європейською країною.

Вони народилися звичайними людьми у простих українських родинах. Але кожному з них Всевишній визначив незвичайну долю – стати істинними патріотами своєї Батьківщини, героїчними синами нашого народу.
Вони віддали найдорожче – своє життя, щоб вкотре доказати всім ворогам, що українці гордий і незламний народ.
Ми низько схиляємо голови перед світлою пам'яттю , які пожертвували собою заради Честі і Гідності, заради Свободи і Справедливості.
Назавжди залишаться в нашій пам'яті  світлі імена Героїв України.
 
Урок мужності в 11 класі
"Моя Батьківщина – моя Україна"
Мета виховного заходу: "Формування національної свідомості любові до рідної землі, народу, бажання працювати задля розквіту держави, готовності її захищати".
 
Вчимося любити природу рідного краю.

Свято осені в 3 класі.
 
Одним із важливих напрямків виховання школярів є забезпечення повноцінного фізичного розвитку дітей, охорони та зміцнення їхнього здоров'я.
Свято учнів 2 класу "Подорож в країну здоров'я" спрямоване на вироблення в учнів навичок і умінь зберігати та зміцнювати власне здоров'я. 
  
 
Розвиток індивідуальних здібностей і талантів молоді.
Праця колективу школи спрямована на розвиток пізнавальних інтересів дітей, сприяння емоційному та естетичному розвитку, формуванню вмінь відчувати, розуміти і творити прекрасне.

 
 
 
 Творчий звіт учнів 10 класу
Мета: Формування творчої особистості засобами народознавства.
Щороку на честь Святого апостола Андрія відзначаємо гарне свято Андріївські вечорниці. Жарти, веселі ігри, ворожба – традиційне дійство на вечорницях. Весело і багато святкувала це свято наша школа. Учні 10 класу вчили присутніх на святі дітей, що завжди треба творити добрі справи, бути дружніми, щирими. Більше десяти народних пісень у сучасній обробці звучало на вечорницях, а це свідчить про те, що народні звичаї, традиції житимуть і будуть передаватися з покоління в покоління, тому що це наша душа, те, що нам найдорожче і найрідніше.
 
 
Свято закінчилося колядою, що розпочала ціле велике різдвяне дійство у Верхньобілківській школі.

Чудотворець Миколай у школі.
Лиш раз в рік так буває
Господь небо відкриває,
І на землю поспішає Миколай.
В кожну хаточку, домівку,
Чемним дітям під голівку
Ласку Божу залишає Миколай.
Діти і дорослі люблять і шанують Святого Миколая. В день Святого в школі панує чарівна казка, всі чекають чуда і воно приходить.
Школярі вчаться дотримуватися принципу: чинити добро таємно, не сподіваючись на людську вдячність.
18 грудня у залі школи пройшло свято "Відчиніть Святому Миколаю!"
  

Посвята першокласників у Козачата
    Школа – це колиска народу, її найвище покликання – з покоління в покоління відтворювати народ, націю, виховувати молодь у дусі вірності ідейним, моральним традиціям батьків і дідів.

   З перших днів перебування в школі діти входять у чарівний світ,  культурно-історичних надбань рідного народу. Глибоке знання культури, історії, цілісності духовного життя народу – одна з найголовніших умов формування активно-творчої особистості.
 
        З давніх-давен у святе надвечір'я Христового різдва приходить до наших осель коляда. Підноситься високо над світом віщими дзвіночками, розносить диво-новину: в убогім вертепі, в яслах на сіні народився Божий Син. У різдвяній гармонії мелодії, слів, емоцій, колядок та віншувань проводили свято учні школи, де відобразили віковічні традиції українців – глибинну релігійність,  віру в те, що Христос – Месія вбереже нас від злого й даруватиме щасливу долю.

Христос Рождається!
 

 

  


Різдвяні реколекції для учнів школи  


      Славетний український педагог Григорій Ващенко закликав виховувати молодь у вірності Богові, Україні й народові. Тісною є співпраця школи і церкви. Учні нашої школи завжди під духовною опікою отця-пароха Михайла Моравського, який дбає про виховання учнів у християнській науці і проводить з ними духовні реколекції.

       Саме сьогодні зустріч священника з учнями присвячена шуканню новітніх методів праці з дітьми і молоддю, пробудження у їхніх серцях любові до Бога, любові і доброти до ближнього, дороги до храму і любові до своєї мови і Батьківщини.
 

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

       В пам'ятний день, встановлений указом Президента України Петром Порошенком 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України був проведений виховний захід "Герої не вмирають".
 
  

Вшановуємо Шевченка

Тарас Шевченко народився на українській землі, під українським небом, проте він належить до тих людей-світочів, які стають дорогими для всього людства й у пошані всього людства знаходять своє безсмертя.
Для учнів нашої школи  винятковим є місце Тараса Шевченка в житті українського народу та його творчість. У ній  - порив до свободи, мудрий роздум гуманіста й ніжна чарівна краса української пісні.








Екологічна акція у школі


Учні школи зустрілися з начальником відділу земельних ресурсів Державної екологічної інспекції у Львівській області, відходів і користуванням надрами Гуль Григорієм Володимировичем.

Розробили спільний план дій по збереженню цінних рослин і тварин нашого регіону, склали програму на 2016-2017 навчальний рік.
Семінар у Верхньобілківській ЗОШ.
       6 квітня 2016 року на базі Верхньобілківської ЗОШ відбулися засідання методичних об'єднань вчителів хімії, біології та вчителів математики.
      Гості школи мали змогу відвідати уроки, ознайомитися з презентацією досвіду роботи школи з навчально-проектної діяльності, побувати на екологічному святі "Зустріч птахів", обмінятися думками, досвідом.
Презентація досвіду роботи школи з навчально-проектної діяльності


 Урок геометрії у 7 класі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.








Урок хімії у 8 класі.
Практичне заняття.
 








Екологічне свято "Зустріч птахів".















Круглий стіл.
 "Обмін думками".


      Творчість учителя виявляється насамперед у прагненні та вмінні постійно вдосконалювати свою майстерність, відкидати застарілі і знаходити нові більш досконалі методи практичної реалізації вимог часу, творчо застосовувати надбання передового досвіду, досліджувати свою роботу і працю колег.
 
День писанки
   Минають роки, десятиліття і століття, виникають і зникають царства і держави, але щороку у переддень Пасхи, увесь християнський світ затамувавши подих, із завмиранням серця пише писанки.

Писанка це не просто гарне декороване яйце, а предмет культу, предмет який формує бачення довколишнього світу (це мініатюрна будова всесвіту).










Учні і вчителі розмальовують писанки, використовуючи кольори і візерунки, які мають свою магічну символіку.






Майстер-клас фарбування писанок проводить вчитель християнської етики Мудрий Я.Я.


  






Об'єктові тренування в закладі освіти
День цивільного захисту

І. Навчання з ЦЗ "Дітям про безпеку".
  
ІІ. Медична допомога потерпілому.
 



ІІІ. Уроки з ЦЗ.


  
 ІV. Евакуація учасників навчально-виховного процесу.
 
 
                                                  ДЕНЬ МАТЕРІ
        Щороку другої неділі травня цивілізований світ відзначає День Матері. Започаткувала його у 1910 році американка Анна Джервіс з Філадельфії, яка у ранньому віці втратила матір і жила з постійною думкою про неї. З того часу люди святкують це гарне і значиме Свято.
        І у нашій школі традиційно кожного року учні школи віддають шану своїм найдорожчим мамам.
 
 

        День цей є загальним святом для всіх… Це найбільш світле, людяне й зворушливе свято. Відзначаючи його, маємо прагнути до створення найкращого, ідеального типу матері, яка розуміє своє завдання в родині, а тим самим у житті й розвитку Народу!

ОСТАННІЙ ДЗВІНОК
      Сьогодні всі учасники НВП зібралися на урочисту лінійку з нагоди закінчення навчального року. Це найулюбленіше свято школярів, їх батьків та вчителів. Попереду – літні канікули, чудова пора відпочинку, нових вражень. А сьогодні час підвести підсумки досягнуто за рік. Велика шкільна родина плідно працювала, спільна праця учнів, вчителів, батьків дала хороші результати і про це свідчать здобутки наших учнів в олімпіадах, конкурсах, змаганнях, результатах ЗНО. А найбільше досягнення у 11 класників - атестати про здобуту освіту.
      Вагомі досягнення і в першокласників. Вони урочисто склали звіт про здобуті знання і отримані навички і вміння. Всі школярі отримали можливість перейти у наступні класи. Але не можна зупинятися на досягнутому. У школярів є всі шанси здобути якісну освіту. До цього докладають зусиль вчителі і всі працівники школи. Дуже скоро відкриються двері нашої нової, добудованої, сучасної школи. Дякуючи опіці нашого народного депутата Богдана Васильовича Дубневича, мудрому керівництву влади, натхненній праці наших будівельників учні зможуть навчатися в новій, чудовій, просторій будівлі.
       А цей рік для нашої школи є по справжньому доленосним. Директор школи Жук З.З. привітала всіх учнів, колег вчителів, батьків, працівників навчального закладу із закінченням навчального року. Бажала за літні місяці набратися незабутніх вражень, зміцнили здоров'я, добре відпочити і підготуватися до нового навчального року. Випускникам бажала здійснення мрій, досягнути всього задуманого. Ніколи не забувати своєї школи, друзів, любити свій народ, свою історію, а найбільше любити свою Україну!
 Гордитися тим, що ви українці.
Натхнення та працю Вкраїні віддайте –
Хай процвітає держава в віках
Вона ж ваша мати, про це пам'ятайте
Усе в ваших силах і ваших руках.
  
 
















Немає коментарів:

Дописати коментар