Історія школи

  Верхньобілківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів заснована в 1948 році.
Відомча приналежність - Міністерство освіти і науки України.
Форма власності - комунальна.
Директор школи - Жук Зеновія Зеновіївна, освіта вища, спеціальність - біологія.
     Станом на 1 вересня 2015 року діє 11 класів, з середньою наповнюваністю класів - 19 учнів. У школі  працює 39 працівників. З них: педагогічних – 21. Відсоток викладачів вищої категорії - 29,17%, І - 33,33%, ІІ – 14.28%, спеціалістів – 4,7%, старших вчителів - 20,83%. Навчальна площа школи займає 1877,8 м2.

      Історична згадка про початкову школу у с. Білка Шляхетська ( до 1945 року у селі жили поляки, виселені під час операції “Вісла”) датується 1853 роком, коли місцева парафіяльна школа при польському костелі, була перетворена на громадську тривіальну. Приміщенням, де навчались тодішні учні, слугував  жіночий монастир . Будинок будували ймовірно одночасно з духовною спорудою (зараз пам'ятник архітектури), яка в різні часи була і костелом, і церквою, доказом є трипільні опори на горищі приміщення, де стояли   церковні куполи. Будівництво досконалого в архітектурному плані  монастиря було закінчено в 1441р. одночасно, або дещо пізніше, з спорудженням церкви.
    З документальних джерел відомо, що в школі, при  монастирі  в 1863 році навчалися 60 дітей-сиріт. Опікувались ними 12 монахинь, серед яких Леона Насталь, яка з освітянською місією була запрошена з Польщі , навчала дітей музики і співу, була чудовою органісткою. Після смерті проголошена святою.
      За Австро-Угорщини сільська школа   розміщувалась в одноповерховому 12- кімнатному, дерев'яному будинку, який до нашого часу не зберігся ( на місці, де  сьогодні розташований будинок  Берко Євгенії ).
     За радянської влади монастир було ліквідовано, і з 1945 р.  створено дитячий будинок для дітей-сиріт війни. Одночасно   функціонувала 8-річна школа.
   У 1948 р. закінчено будівництво другого корпусу школи. Приміщення, залишене поляками, було недобудованим. Виглядало, як цегляна коробка, без даху, вікон, дверей і сходових кліток. Ймовірно мало призначення навчального закладу, одночасно військового комісаріату і призовного пункту. Ввід в дію другого корпусу школи, дав можливість відкрити 10-річне навчання. Перший випуск 10- класників відбувся у 1950 році.
     Сироти з дитячого будинку навчалися одночасно з сільськими  дітьми, але паралельними класами, включно до восьмого. Держава сприяла тому, щоб діти з дитячого будинку  набували робітничих професій, були матеріально забезпечені, тому багато з них після  8 класу  скеровувались на навчання в ПТУ, ФЗУ, технікуми. Ті учні, які залишались, продовжували навчання у 9-10 класах разом з сільськими дітьми.
   Тодішня дисципліна і виховні методи  були по-сталінськи строгими. Наприклад: відвідування учнями церкви, чи участь у вертепних дійствах  каралася своєрідно. З слів потерпілих  учнів, ті, які на різдвяні свята пропустили по 2-3 дні  занять в школі, викликались на загальношкільну лінійку, з присутністю батьків. З  усіх предметів поставили їм незадовільну оцінку  і,  як невстигаючі учні, вони були виключені зі школи.  Інформація  дирекції про виключення таких учнів із школи , була  подана у Виконком сільської ради. Це служило підставою для  скерування 15-річних дітей на ”виправні” роботи. За таку провину, як невстигаючі, у 8 класі, були відраховані зі школи  Лесь Омелян, Жолинський Степан, Голеньовський Мирослав, Мельник Тереза.  Школярі  були направлені в Донбас  на роботу в шахти.
   В  1963 р. дитячий будинок був розформований і з цього часу Верхньобілківська середня загальноосвітня школа знаходиться в двох корпусах.
     Після війни вчителів катастрофічно не вистачало, тому і першим директором і одночасно єдиною вчителькою була людина з церковною освітою Юлія Дзяма. В різні часи директорами школи були: Бутко ( ім'я, по батькові забулось), Григоренко Григорій, Мельничук, Манжаров Іван Матвійович, Садляк Володимир Антонович, а з 2002р. вчительським колективом  керує Жук Зеновія Зеновіївна.
    За період  існування школи було здійснено 64 випуски. 
   Сьогодні Верхньобілківська ЗОШ І-ІІІ ступенів розміщена у двох корпусах, в яких створені необхідні умови для навчання учнів. А через рік-два маленькі білківчани навчатимуться у новій школі, яка будується за сучасним проектом.




   
     Педагогічний колектив  школи  створює сприятливі умови для навчання і виховання наших учнів – майбутніх творців нового життя, пам'ятаючи, що кожна дитина – це мікровсесвіт, неповторний, особливий, талановитий. Ці люди мають стійку систему принципів, досконало володіють методикою навчання і виховання, мають авторитет серед учнів. Наші вчителі віддані своїй справі, які люблять і вміють працювати.
    Школа – це берегиня добра, любові, знань, дитячого сміху, яка ласкаво відкриває двері вчителям та учням, щоб діти оволоділи знаннями і в цьому тисячолітті змогли знайти своє місце в житті.
Нова школа буде!

      17 листопада 2015 року. У Верхньобілківській ЗОШ І-ІІІ ступенів особливий день. До школи завітали почесні гості: Народний депутат Богдан Дубневич, голова Пустомитівської районної ради Галина Гичка, заступник голови Іван Мудрий, начальник відділу освіти Мирослава Лісна, головний лікар району Іван Лабай, депутати Пустомитівської районної ради. Всіх їх цікавив стан будівництва нової школи. Дякуючи Богдану Васильовичу на території розгорнулося масштабне будівництво нової споруди, вже завершується закладання фундаменту. Будівельники працюють повний світловий день. Радіють учні, вчителі, батьки – збувається їх давня мрія, мати нову, сучасну школу.  

19 лютого

Зима завершується, а будівництво школи продовжується. 

4 березня 2016 року

І школа будується, і серце радіє...







16 березня 2016 року
Будівництво триває...






 8 квітня 2016 року. Будується другий поверх.... Ура!....






                              Будівництво продовжується...



2 лютого 2017 рік







8 листопада 2018 рік

Будівництво продовжується...





        22 січня 2019 року у Верхньобілківській ЗОШ пройшли громадські слухання на тему "Обговорення перспективного плану розвитку Верхньобілківської сільської ради".


        Обговорювалися питання будівництва нової школи.

        Гості школи: депутат Верховної Ради Дубневич Б.В., голова Пустомитівської районної державної адміністрації Хрунь І.С., голова районної ради Гичка Г.І., начальник відділу освіти Стахів Т.А., голова сільської ради Свистович Б.І. Запрошені батьки учнів школи.

  

 14 березня 2019 рік

Будова продовжується.







 







 

                              1 жовтня 2019 року - роботи тривають















11 жовтня 2019 року Верхньобілківську ЗОШ І-ІІІ ступенів відвідали працівники Пустомитівського відділу освіти разом із завідуючою Стахів Т.А. 



















БУДІВНИЦТВО  ПРОДОВЖУЄТЬСЯ...

 

   




 


 






 
















































Немає коментарів:

Дописати коментар